O EPONA

Epona – skuteczność naturalnego żywienia.

Epona Horsefeed jest producentem i dystrybutorem naturalnych pasz dla koni. Najwyższą jakość produktów Epona zapewnia staranny dobór składników dopuszczonych do spożycia przez ludzi, wykluczenie komponentów modyfikowanych genetycznie oraz zastosowanie najsurowszych norm w ekstensywnym, choć zaawansowanym technologicznie procesie produkcyjnym. Naszą uprawę i produkcję prowadzimy lokalnie, w okolicach Ratyzbony na południu Niemiec. Z południa Francji, gdzie gleby są żyzne i bogate w selen, którego brakuje w naszej części Europy, sprowadzamy czarny owies i lucernę. Importujemy cenne surowce egzotyczne, których brakuje na naszym kontynencie.

Pasze Epona są bardzo wydajne. Bogactwo wartości odżywczych w każdym kęsie umożliwia podawanie mniejszych porcji zgodnie z naturalnym trybem pobierania pokarmu przez konia. Zalecamy karmienie koni małymi ilościami paszy Epona z częstotliwością do 5 razy dziennie w przypadku trzymanych w boksach koni pracujących.

Opracowaliśmy naturalne receptury na dolegliwości coraz częstsze w dzisiejszych czasach, m.in. na schorzenia dróg oddechowych, dysfunkcje aparatu ruchu, problemy skórne takie jak egzemy i zaburzenia hormonalne, jak zespół Cushinga.

Przez ponad 15 lat stworzyliśmy pełną gamę produktów – mieszanek paszowych, musli, granulatów, suplementów, lizawek i smakołyków – by umożliwić optymalne dopasowanie żywienia do potrzeb danego konia. Jako miłośnicy koni wierzymy, że każdy z nich zasługuje na szczególne traktowanie i zaspokojenie indywidualnych potrzeb żywieniowych w możliwie naturalny sposób. Podobnie jak my, konie mają niezwykle zróżnicowane potrzeby. Należy wziąć pod uwagę ich typ, rasę, uwarunkowania genetyczne, wiek, wykonywaną pracy i sposób chowu, warunki bytowe oraz wpływ środowiska. Ten ostatni czynnik nabiera w ostatnich latach coraz większego znaczenia.

W trosce o dobro koni, przy produkcji paszy wykorzystujemy specjalistyczną wiedzę w zakresie ich odżywiania. Wiedzą tą chętnie dzielimy się z naszymi klientami, udzielając odpowiedzi na wszelkie pytania i tworząc dedykowane programy żywienia na bazie szerokiej gamy produktów Epona.

Jeśli mają Państwo pytania i uwagi dotyczące naszych produktów lub ich dystrybucji, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: +48 731-136-007 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: info@epona-horsefeed.pl.

Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu stacjonarnego lub internetowego.

 

Sieger EQUITANA

Międzynarodowe Targi Jeździectwa EQUITANA odbywają się co dwa lata (od lat 70. XX wieku) w Essen, na terenie Niemiec. Są to największe targi hippiczne – około 850 wystawców z ponad 30 krajów, na około 90tys. m2 powierzchni. W roku 2017, nasza marka EPONA, zdobyła prestiżową nagrodę EQUITANA za innowacyjność.

Equitana Innovationspreis 2017

 

Twój koń zasługuje na tę jakość.